Terminovaný vklad

Nie je žiadnym prekvapením ak povieme, že už každý z nás má založený účet v banke. Dospelí si naň nechávajú posielať výplatu, študentom tu zas každý mesiac pribudnú peniaze od rodičov. Vďaka nemu môžeme uskutočňovať platby prostredníctvom internetu a platiť debetnou kartou. Výhody bežného účtu sú nesporné a okrem už spomínaných spočívajú aj v tom, že svoje peniaze máte vždy po ruke bez toho, aby ste mali so sebou hotovosť, prípadne si celú výplatu skrývali niekde doma v zásuvke.

Okrem bežného účtu však existujú aj takzvané terminované vklady. Tie sú vhodné pre tých z vás, ktorí už majú ušetrený určitý obnos peňazí a chceli by, aby boli zhodnocované. V tomto prípade si porovnajte podmienky v jednotlivých bankách kvôli čo najvyššej úrokovej sadzbe a vhodnej dobe fixácie. Dôležité sú aj informácie ohľadom spoplatnenia otvorenia a vedenia terminovaného vkladu, no tiež to, kedy a za akých okolností máte možnosť vkladať alebo vyberať peniaze z tohto účtu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>